PoradnikUwodzenia.pl
Poradnik Uwodzenia – Randki

Randki online

Randki online Image

Randki online

Coraz częściej słyszymy o randkach internetowych, ale czym w zasadzie są portale randkowe i oferowane przez nie randki internetowe?

Cały świat na wyciągniecie ręki

Kiedy Internet dopiero raczkował i trzeba było naprawdę się postarać, żeby zamontować sobie jako tako działające łącze, sieć reklamowana była hasłem mówiącym, że oferuje nam ona cały świat na wyciągniecie ręki.

Obecnie portale randkowe robią coś bardzo podobnego, ponieważ za ich pomocą mamy możliwość dotarcia do całego świata singli płci przeciwnej. Nie są to oczywiście wszystkie osoby poszukujące miłości czy przygody, ale jest to na tyle duża grupa społeczeństwa, że na pewno znajdziemy wśród niej kogoś ciekawego.

W ten sposób randka online staje się dużo bardziej fascynująca, ponieważ z miejsca znika problem tego, że w naszym otoczeniu nie ma ciekawych osób. Nawet jeżeli takie osoby są i potencjalnie nadawałyby się do celów randkowych, trudno jest nam przestawić myślenie, że koleżanka czy  przyjaciółka mogłaby być dla nas ponętną kobietą. W internecie tego rodzaju bariery nie występują.

Pełna kontrola

Nasz problem z randkami to też kwestia braku kontroli. Rzucamy się na głęboką wodę i niczym surfer na fali staramy się nie spaść z deski. A większość z nas nawet za bardzo nie potrafi pływać. Randki internetowe pozwalają na komunikowanie się przez filtr Internetu, czyli z opóźnieniem i nie bezpośrednio.

Wielka wada? Nie, wielka zaleta, ponieważ taki rodzaj kontaktu umożliwia nam namyślenie się, zanim coś odpiszemy. Możemy spędzić te 2 minuty na odpowiednim układaniu zdania, a nic w zasadzie nie stanie na przeszkodzie, by odpisać dopiero następnego dnia. Już nigdy nie palniemy żadnej głupoty, a zamiast tego może uda nam się wymyślić ciekawą ripostę na czas.

Monogamia? Za chwilę…

Jeszcze inny aspekt randek internetowych, o którym warto wiedzieć, to swoista poligamia sieciowa. Nie chodzi oczywiście o to, by budować związki z pięcioma kobietami równocześnie. Nasza poligamia to możliwość nawiązania kontaktu z kilkoma osobami na raz i prowadzenia z nimi całkowicie niezobowiązującego dialogu.

To nic nie kosztuje, nic nikomu się nie obiecuje, a znajomość może być przerwana w każdej chwili. I zazwyczaj większość znajomości jest na kilka chwil, dopiero kiedy poznajemy kogoś naprawdę interesującego, decydujemy się na poświęcenie tej osobie więcej czasu.

Nie tylko miłość

Warto wspomnieć także o tym, że randki internetowe to nie tyko miłość. Poznaje się mnóstwo osób, z których znakomita większość nie zainteresuje nas erotycznie. Ilość nawiązanych przyjaźni na portalach randkowych jest wręcz zadziwiająca.

Author | admin Comments | 0 Date | 23 marca, 2019

leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *