PoradnikUwodzenia.pl
Poradnik Uwodzenia – Randki

Prawdziwy obraz samego siebie

Prawdziwy obraz samego siebie Image

Prawdziwy obraz samego siebie

Jak wygląda obraz samego siebie? Koncepcja z pozoru dość oczywista. To jasne, że możemy się okłamywać i na przykład udawać przed sobą, że mamy dobrą kondycję, chociaż trzy schody w galerii handlowej ostatnio spowodowały u nas konieczność odsapnięcia na chwilę i zjedzenia przy okazji dużej porcji lodów. Nie o to jednak chodzi.

Jednym z podstawowych mechanizmów budowania własnej osobowości jest bowiem to, że każdy z nas ma ich bardzo wiele. Nie oznacza to, że jesteśmy fałszywi lub okłamujemy samych siebie czy swoich bliskich. Takie osobowości są niezbędne do życia wśród ludzi, w tym do zbudowania wartościowego związku. Zacznijmy jednak od początku.

Społeczne „ja”

Kiedy wchodzimy w interakcje z innymi ludźmi, przyjmujemy konkretną osobowość (postawę). Podchodząc do kasy w sklepie typu hipermarket stajemy się klientem, który mówi „dzień dobry”, a po drugiej stronie taśmociągu z brzęczącym czytnikiem kodów kreskowych pojawia się kasjerka, która także mówi „dzień dobry”, a potem pyta nas o kartę lojalnościową. Jakiekolwiek inne nasze cechy w tym momencie nie mają znaczenia.

Jeśli umówmy się z kimś na romantyczny wieczór, wielkie znaczenie będzie miało dla nas, czy umawiamy się z kobietą, czy z mężczyzną, jaki wiek ma ta osoba i zazwyczaj dopasujemy jeszcze kilka innych ważnych kwestii. Kiedy przyjmujemy rolę klienta i spotykamy się z kasjerem, nie ma to najmniejszego znaczenia. Wiemy, jak się komunikować z taką osobą, co i jak robić oraz mówić, a także wiemy, co i jak zrobi oraz powie druga osoba.

W analogiczny sposób przyjmiemy odpowiednią osobowość, kiedy do naszego serwisu komputerowego przyjdzie klient z zepsutym laptopem, odpowiednią personę przyjmiemy w czasie rutynowej kontroli trzeźwości, jak również w momencie przypadkowego szturchnięcia kogoś na ulicy. Odpowiednie osobowości pozwalają nam się komunikować bezpiecznie i efektywnie.

Osobowość randkowa

Tylko co zrobić na portalu randkowym oraz w czasie randek internetowych? Jeśli przyjmiemy osobowość przebojową i pewną siebie, bo tacy ludzie przyciągają innych, a my przecież też tacy umiemy być, czy na pewno uzyskamy to czego chcemy?

Jest to realne wyzwanie, ponieważ prawdziwy obraz samego siebie musi się tutaj składać z zalet i wad. Miłość to pełne otwarcie się na drugą osobę i chociaż nie ukażemy całej osobowości na etapie tworzenia profilu randkowego, w czasie interakcji na portalu randkowym będziemy musieli pilnować się, by osobowość jaką chcielibyśmy zaprezentować na portalu randkowym, nie zjadła zupełnie osobowości jaką jesteśmy naprawdę.

Na portalu randkowym jak w życiu, najważniejsi jesteśmy prawdziwi „my”, nie wymyślona osobowość i doskonała jakość komunikacji z innymi użytkownikami, która wcześniej czy później stanie się naszą porażką.

Author | admin Comments | 0 Date | 29 listopada, 2019

leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *