PoradnikUwodzenia.pl
Poradnik Uwodzenia – Randki

Dlaczego zdradzamy?

Dlaczego zdradzamy? Image

Dlaczego zdradzamy?

Nie, nie chodzi wcale o tłumaczenie osób zdradzających czy jakiekolwiek usprawiedliwianie ich postępowania. Zdrada jest zła i nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek półśrodki czy kompromis. Można oczywiście zdradę wybaczyć, ale nie jest to najlepszy pomysł. Oczywiście nie chodzi tutaj o takie zdrady jak randka internetowa z kimś innym po wymianie kilku wiadomości z nami. Mowa o poważnych zdradach w poważnych związkach.

Niedojrzałość emocjonalna

Na portalach randkowych pojawia się wiele osób, które nie są jeszcze tak naprawdę gotowe na poważny związek. Jest to da nich raczej zabawa i sposób spędzania czasu. Czasami ich związki stają się poważniejsze i wtedy może dochodzić do zdrad, kiedy pojawi się inna okazja do dobrej zabawy. Jest to normalne także poza portalami randkowymi, a w Internecie jest nawet bezpieczniej, bo jeśli z góry zadeklarujemy, co nas interesuje, mamy większe szanse spotkania ludzi o podobnym zapatrywaniu.

Niska samoocena

Zwłaszcza wśród kobiet, ale też wśród mężczyzn, randka internetowa i randka klasyczna to często sposób na poprawienie samooceny. Kilka komplementów i już jesteśmy bezbronni. Dochodzi do zdrady, bo osoba znalazła to, czego nie miała w związku. To nie wina partnera: albo trzeba było związek zakończyć, albo wytłumaczyć partnerowi czy partnerce swoje uczucia i wspólnie poszukać rozwiązania.

Eskapizm

Swoisty eskapizm romantyczny to ucieczka od codzienności i związku do czegoś innego. Jest to sygnał problemów w związku oraz często innych problemów życiowych. Nie stawiamy im czoła, więc szukamy łatwych sposobów na zapomnienie o nich, a romans to jedna z prostszych opcji.

Problemy z zaangażowaniem

Poważny związek wywraca życie do góry nogami. Związanie się z kimś do końca życia jest naprawdę przerażającą perspektywą. A do tego mają być jeszcze dzieci? Boimy się, że nasz związek nas usidli, więc staramy się jeszcze spróbować czegoś innego. Nie jesteśmy gotowi i czasami z tego powodu zamykamy sobie drzwi, zamiast jeszcze chwilę poczekać.

Zemsta

Częstym powodem zdrady zwłaszcza u kobiet jest chęć zemsty, ale także u mężczyzn pojawia się chęć wzięcia odwetu za realne lub wyimaginowane krzywdy. Wtedy zdrada jest efektem nie tyle chęci zaspokojenia jakiejś potrzeby czy wynikiem słabości charakteru, ale wyrazem czystej nienawiści, co należy traktować w sposób bezwzględny.

Nie jest to oczywiście wyczerpująca lista powodów zdrad.

 

Author | admin Comments | 0 Date | 30 października, 2019

leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *