PoradnikUwodzenia.pl
Poradnik Uwodzenia – Randki

Na co kobieta zwraca uwagę w pierwszej kolejności?

Na co kobieta zwraca uwagę w pierwszej kolejności? Image

Na co kobieta zwraca uwagę w pierwszej kolejności?

Wszyscy jesteśmy wzrokowcami. Tak już przygotowała nas do życia natura i chociaż mężczyźni są wzrokowcami w znacznie większym zakresie i jest to u nich dużo bardziej rozwinięta cecha, kobiece oczy nie różnią się niczym od oczu mężczyzny. Co więcej, wzrok jest zazwyczaj pierwszym narzędziem zmysłów, które zaczyna poznawać drugą osobę. Dlatego też nie należy się dziwić, że to w oparciu o wzrok kobiety dokonują wstępnej selekcji mężczyzn. Jak sobie z tym faktem poradzić?

Kobiety-wzrokowcy

Nie należy tego faktu zrzucać na karb złego społeczeństwa, seksizmu, patriarchatu czy podobnych modnych kozłów ofiarnych. Najpierw się widzimy i jest to kwestia zupełnie naturalna. Na społeczeństwo można oczywiście już zrzucać to, jak bardzo ważny jest nasz wygląd. Na tym etapie bowiem odbywa się zaskakująco rygorystyczna selekcja negatywna, która powoduje wycięcie ogromnej ilości potencjalnych partnerów. Można się oburzać, protestować i rozrywać szaty. Będzie to oczywiście zupełnie nieskuteczne, a pewnie jeszcze tylko zaszkodzi. Dlatego konieczne jest zrozumienie tego procesu i odpowiednie na niego zareagowanie.

Uroda

Ludzie są ładni i brzydcy. Niektórym natura dała rysy ciosane zapewne dłutem Michała Anioła, inni to po prostu odrobina pozlepianej rękami jakiegoś amatora gliny. Życie jest niesprawiedliwe i niektórym daje karty lepsze, a niektórym gorsze. Jeśli nie mamy naturalnej urody, jesteśmy z miejsca na gorszej pozycji, co nie znaczy, że na pozycji straconej.

Ubiór i ogólna ogłada

Kobiety spędzają dużo czasu przed lustrem dbając o wygląd, interesując się moda, dopasowując kolory i robiąc milion innych rzeczy, które każdy średnio nawet rozgarnięty mężczyzna uzna za stratę czasu. Niestety, jeśli ktoś chce powalczyć o kobietę, musi się jednak wpisać w ten kierat i przynajmniej w podstawowy sposób zadbać o w miarę modny strój, odpowiednią fryzurę oraz ogólną ogładę, czyli na przykład odpowiednio przystrzyżoną brodę i czyste buty. Jest to warunek sine qua non jakiejkolwiek interakcji z kobietą.

Waga? Wzrost?

Jeśli chodzi o kwestie typu waga, wzrost czy rodzaj fryzury, są to oczywiście wszystko kwestie gustu. Niektóre panie lubią dłuższe włosy, inne chcą mężczyzny wysokiego, nadmiar kilogramów zazwyczaj nie jest pożądany, ale muskularna sylwetka wcale nie musi być tutaj faktem pozytywnym.  Dlatego nie należy raczej starać się wtłoczyć swojej osoby w jakiś schemat, który wydaje nam się optymalnym lub przynajmniej pożądanym. Zdecydowanie lepiej jest po prostu postawić na najlepszą wersję samego siebie, co też pozwala się poczuć swobodnie. A to dla flirtu jest bardzo ważne.

Zapach

Jedna rzecz, o której warto pamiętać i do której trzeba koniecznie przyłożyć odpowiednią wagę. Jest to zapach. Kobiety zwracają na niego wielką uwagę i jeśli tylko są w stanie jeden konkretny, mocny zapach skojarzyć z danym mężczyzna, jest to dla nich naprawdę potężne pozytywne odczucie. Mężczyzna pachnący nieładnie zazwyczaj będzie na przegranej pozycji niezależnie od innych jego cech.

Author | admin Comments | 0 Date | 3 lipca, 2018

leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *