PoradnikUwodzenia.pl
Poradnik Uwodzenia – Randki

Flirt i podryw – Pan podrywa panią

Flirt i podryw – Pan podrywa panią Image

Flirt i podryw – Pan podrywa panią

Jak wygląda podrywanie kobiet przez mężczyzn? W naszej wspólnej świadomości jest to zazwyczaj obrazek, na którym piękny, młody i bogaty, w niedopiętej koszuli i z rozwianym włosem pochyla się nad nią, a ta z atencją spija każde słowo z ust jego. On rzuca jednym tekstem na podryw i już setki kobiet leży u jego stóp. Jest to z pewnością emocjonująca fantazja, ale jest to właśnie tylko fantazja. Nic więcej.

W rzeczywistości flirt jest elementem złamania tabu i zignorowania społecznych konwenansów. W codziennym życiu przebywamy bowiem zawsze za określonymi barierami, jakie sami budujemy i jakich oczekujemy od innych osób. Czasami mówi się, że jest to zakładanie masek. Czasami mamy maskę przechodnia na ulicy, kiedy indziej mamy maskę klienta w banku, jeszcze kiedy indziej jesteśmy instruktorami nauki jazdy i uczymy naszych kursantów, którzy są oczywiście w masce „kursant”. Takie maski wymagają wykonywania pewnych akcji i stosowania określonych zachowań. Jesteśmy dla siebie obcy i trzymamy się poprzez takie tańce wojenne na dystans.

Gdzie w tym jest miejsce na flirt? Nigdzie. I jest to zarazem wielki problem oraz szansa. Problem polega na tym, że nie jesteśmy w stanie rozpocząć flirtu bez wyłamania się z tego układu. Musimy zrzucić maskę formalną i odsłonić się, by rozpocząć flirt. Zwłaszcza dla panów jest to niebezpieczne, ponieważ mogą spotkać się z bardzo zdecydowanym odrzuceniem ze strony kobiety. Jest to jednak również szansa, ponieważ flirt także jest rodzajem maski, nowym konwenansem społecznym, którego jak najbardziej można się nauczyć i który z czasem będzie nam wychodził coraz lepiej. Pod warunkiem oczywiście, że się do niego świadomie zabierzemy.

Sztuka robienia pierwszego wrażenia – „fajne dziewczyny” wolą optymistów

Podryw, flirt, zaloty to czas otworzenia się, wystawienia na cios i okazanie zaufania, również wtedy gdy są to randki przez internet. Nie oznacza to jednak, że należy się z miejsca zacząć wywnętrzać. Nie o to chodzi. Takie działanie jest zazwyczaj przeciwskuteczne. Prawdziwy flirt to walka o to, by zrobić pierwsze wrażenie i przekonać kobietę do tego, aby pozwoliła mężczyźnie zaprezentować się w całej swojej okazałości. W czasie flirtu podchodzi się coraz bliżej w rozumieniu przenośnym, ale także w rozumieniu w pełni dosłownym. Kluczem do flirtu jest bowiem zrobienie pierwszego kroku i jest to pierwszy krok jak najbardziej fizyczny. Trzeba zwyczajnie podejść do kobiety.

Mężczyźni mają opinię wzrokowców. Kobiety z kolei podobno bardzo lubią zapach mężczyzn. W rzeczywistości, niezależnie od wybranej teorii, obie płci muszą się do siebie najnormalniej w świecie zbliżyć. W tym czasie najpierw zainicjowany będzie kontakt wzrokowy, potem będzie można poczuć zapach drugiej osoby, a na koniec usłyszeć jej słowa. Mówiąc krótko, chodzi o pierwsze wrażenie, a pierwsze wrażenie robi się za pomocą uśmiechu, postawy i spojrzenia. Tak przynajmniej mówią nam psychologie zajmujący się bliżej tematem uwodzenia. Często wspominają także o ogólnej schludności, ubiorze, fryzurze i zapachu.

Nie należy oczekiwać, że pojawia się tutaj jakaś prosta recepta na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia, na przykład fryzura-pewniak. Gusty każdej kobiety są inne i to co zaimponuje jednej lub po prostu jej się spodoba, może być czynnikiem dyskwalifikującym w oczach innych kobiet. Niezmienną prawdą jest tylko to, że trzeba celować w to, co da się określić jako „odpowiednia prezencja”. Ubiór musi być czysty i zadbany, ale nie ma żadnych konkretnych preferencji. Kolorystyka czy styl to wszystko rzeczy incydentalne i zależne od gustu osoby podrywanej. Można na marginesie zauważyć, że mimo wszystko są cechy bardziej i mniej pożądane. Nie zdziwi nikogo fakt, że większe szanse mają panowie ubrani w bardziej cenne rzeczy od tych, którzy ubierają się w tanich sklepach. Nie zbyt dobrze prezentują się też mocno przerzedzone włosy. Łysina i bujna fryzura to dwie znacznie bardziej cenione cechy.

Jak śpiewał bard, fruzie wolą optymistów. Jest to jedna najważniejsza cecha całego biznesu zwanego podrywaniem. Zgarbiony, płochliwy i ogólnie wycofany mężczyzna nie będzie interesujący dla kobiety. Na pewno zdecydowanie bardziej zainteresowana będzie przebojowym i władczym samcem alfa, chociaż trzeba tu uważać. Pewność siebie musi wynikać z pozytywnego nastawienia do świata, a nie z wrogości do niego, bo takie podejście nie ma w praktyce sensu i jest dla podrywu wielką kulą u nogi.

Kogo da się poderwać? – nie ważne do jakiej ligi się należy

Author | admin Comments | 0 Date | 10 sierpnia, 2018

leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *