PoradnikUwodzenia.pl
Poradnik Uwodzenia – Randki

Czy związek na odległość ma szansę przetrwać?

Czy związek na odległość ma szansę przetrwać? Image

Czy związek na odległość ma szansę przetrwać?

W obecnych czasach, gdy bardzo często wyjeżdżamy za pracą do innego miasta bądź za granicę, lub poszukujemy miłości za pośrednictwem portali randkowych, związki na odległość zaczynają być coraz częstszym zjawiskiem. Krótka rozłąka nie sprawi większego problemu, może nawet upewnić nas w przekonaniu jak bardzo kochamy drugą osobę. Ale co, gdy trwa to dłużej? Czy taki związek na odległość ma szansę przetrwać?

Dlaczego wybieramy związki na odległość?

Powodów jest wiele. W większości przypadków zmusza nas do tego niestety sytuacja związana z pracą, albowiem jak wiemy w kraju nie można znaleźć zbyt dobrze płatnych zawodów i posad.

W przypadku dłuższej rozłąki taka sytuacja jest nie lada problemem, bo teoretycznie jesteśmy w związku, jednak w rzeczywistości żyjemy osobno. Mamy codziennie własny harmonogram dnia, przyzwyczajamy się do życia w pojedynkę, czas wolny również planujemy bez partnera.

Ustalanie różnych spraw przez telefon lub Internet nie jest korzystne dla naszego związku. Poza tym czujemy się samotni. Zwykle samotność dopada nas wieczorem, gdy po całym dniu pracy czy innych obowiązków, mamy nareszcie chwilę na odpoczynek. Nikt nie przytuli, nie pocieszy, sama rozmowa za pośrednictwem telefony bądź komunikatora internetowego tu nie wystarczy.

Niektórzy wolą żyć na odległość

Dla niektórych osób związek na odległość jest korzystny i jest to ich świadomy wybór. Szczególnie gdy oboje partnerów ma dość wybuchowe charaktery, przebywanie ze sobą 24 godziny na dobę bywa trudne. Dlaczego? Niektórzy cenią sobie wolność i niezależność, potrafią czas wolny planować z przyjaciółmi i nie brak im partnera. Jednak przestrzegają przy tym określonych zasad, których nie należy łamać, inaczej związek na odległość mógłby się rozpaść.

Czy związek na odległość ma szansę przetrwać?

Odpowiedź jest krótka i prosta. To zależy od nas samych. Jeśli cenimy sobie tradycyjne związki, chcemy by bliska nam osoba była przy nas, to może się nie udać. Jeśli jednak jesteśmy osobami niezależnymi i ceniącymi wolność, ale też przestrzegającymi sumiennie wyznaczonych zasad (podstawową jest uczciwość i wierność), taki związek może się udać. Ale czy na pewno będzie to prawdziwa miłość? Czy nie jest to tylko związek oparty na układzie, życiu w jednym gospodarstwie domowym na papierku?

 

Author | admin Comments | 0 Date | 29 maja, 2019

leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *