PoradnikUwodzenia.pl
Poradnik Uwodzenia – Randki

Kobiety i pewność siebie

Kobiety i pewność siebie Image

Kobiety i pewność siebie

Wielu mężczyzn narzeka na kobiety, które codziennie domagają się komplementów. Wciąż powstają artykuły i książki z żartami o tym, jak to żona zakłada sukienkę i pyta męża, czy nie wygląda w niej zbyt grubo. Mąż na nią spogląda i odpowiada: a więc dzisiaj będziemy się kłócić?

Można oczywiście się zaśmiać, ale problem jest realny i warto zrozumieć jego podłoże, ponieważ dotyka on ważnej prawdy o kobietach. Większość z nich jest bowiem nieustannie niepewna siebie.

Poczucie własnej wartości

Spora część kobiet swoje poczucie własnej wartości wiąże ze swoim wyglądem. To właśnie poprzez swoją zewnętrzność kontaktuje się ze światem, to jest jej „ja”, nad nim najwięcej pracuje poprzez kosmetyki, ubiór czy ćwiczenia fizyczne na siłowni. Jej wygląd jest dla niej wszystkim i oczekuje, że jej wysiłki związane z zapewnieniem sobie powierzchownej urody zostaną odpowiednio nagrodzone dobrym słowem.W portalu randkowym, w początkowej fazie znajomości, podczas pierwszych randek internetowych, kobieta nie czuje niepewności, a jej poczucie własnej wartości jest o wiele wyższe.

Mężczyznom często się wydaje, że ciągłe powtarzanie, iż jest piękna, powabna, a jej biodra to ósmy cud świata, są pustą retoryką, która na dłuższą metę nikogo nie obchodzi. To błąd i nieporozumienie, ponieważ takie komplementy pozwalają kobiecie chronić jej ego. Pojawia się tu jeszcze jedna pułapka, ponieważ komplementy mogą być przecież nieszczere! Trzeba się postarać, żeby osiągnąć sukces.

Odpowiedni wektor ataku

Jak na tym polu osiągnąć sukces? Jak uratować ego partnerki? W pierwszej kolejności należy zrozumieć, że kobieta widzi siebie samą głównie przez pryzmat innych. Dlatego kobiety są tak podatne na plotki, pomówienia i zupełnie bezzasadne oskarżenia. Nie można zapominać też o tym, że podwójne standardy nie istnieją tam, gdzie rządzą uczucia. Dlatego warto wspomnieć, że ktoś się za nią oglądał, coś miłego o niej powiedział, skomentował jej ładny ubiór, a ktoś inny zapytał czy jest wolna. Nawet jeśli nie jest to prawdą. Nigdy oczywiście nie wolno wspomnieć, że ktoś podobne rzeczy powiedział o jej partnerze. Wtedy to byłaby zdrada.

Skąd te problemy?

W grupach mężczyzn zawsze pojawia się hierarchia, w której jest jakiś nieformalny lider, a za nim jest peleton innych mężczyzn. W grupach kobiet jest zawsze kobieta dominująca, jej kilka podwładnych i cała reszta kobiet mobbingowanych.

Ciągła potrzeba podkreślania wartości partnerki bierze się właśnie stąd, że nawet jeśli to ona jest na „najwyższej grzędzie”, cały czas jest na niej podszczypywana i atakowana. Relacje między kobietami to ciągła wojna, od której kobiety uciekają w relacje z mężczyznami. Tutaj doznają ukojenia, a mężczyźni obdarzają je gorącym uczuciem i bezpiecznym płaszczem.

Author | admin Comments | 0 Date | 29 czerwca, 2020

leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *