PoradnikUwodzenia.pl
Poradnik Uwodzenia – Randki

Dlaczego warto walczyć o związek na odległość?

Dlaczego warto walczyć o związek na odległość? Image

Dlaczego warto walczyć o związek na odległość?

Nawet jeżeli wydaje nam się, że związek na odległość jest trudny w utrzymaniu i wielu po prostu nie daje rady, przyjrzyjmy się bliżej tej tematyce i znajdźmy jak najwięcej argumentów za walką i wytrwałością w związkach na odległość.

Po pierwsze i najważniejsze, w związku na odległość doceniamy czas wspólnie ze sobą spędzony. Jeżeli możemy spotkać się raz w tygodniu bądź rzadziej, spotkanie to będzie tak zaplanowane, aby każda chwila była w pełni wykorzystana.

Dla porównania, osoby żyjące w tradycyjnym związku i nawet mieszkające ze sobą, takich krótkich chwil nie dostrzegają, czasami wiele czasu marnując na gry komputerowe czy przeglądanie po raz setny stron portali społecznościowych.

Brak czasu na kłótnie

Jak w każdej relacji na odległość, również w przypadku związku, gdy dwoje ludzi spotyka się ze sobą wyjątkowo rzadko, nie mają oni czasu na kłótnie i głupie sprzeczki. Chcą każdą wolną chwilę w pełnie wykorzystać, dowiedzieć się jak najwięcej o życiu swojego partnera, nacieszyć sobą w 100 procentach.

Brak nudy

To kolejny brak w związku na odległość. Tutaj nie ma miejsca na rutynę i znudzenie, albowiem krótki czas na spotkanie po wielu tygodniach rozłąki, zwykle partnerzy spędzają na tym co oboje najbardziej kochają.

Tęsknota buduje

Kiedy nie możemy spełnić swojego marzenia, kiedy nie możemy kupić sobie czegoś, co akurat jest naszym pragnieniem, chcemy tego jeszcze bardziej. Tak samo jest w związku. Jeżeli nasz partner znajduje się wiele tysięcy kilometrów od nas, jeżeli wiemy że spotkanie wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i długim czasem oczekiwania, nasza tęsknota umacnia związek, a czas wspólnie spędzony nie jest zmarnowany nawet w jednym procencie.

To nie odległość dzieli

Wiele osób pisząc, że ich związek na odległość się rozpadł, nie podaje dzielącej ich odległości jako głównego powodu rozstania. Często pojawiają się inne zainteresowania, inne cele życiowe i prowadzenie zupełnie innego trybu życia. Dojrzali partnerzy wiedzą, że odległość nie jest żadną przeszkodą do trwałego i prawdziwego związku, gdzie miłość, szczerość i wierność to najważniejsze wartości.

Czas rozłąki to czas refleksji

Związek na odległość, jak każdy związek ma swoje wady i zalety, lepsze i gorsze dni. W czasie rozłąki, partnerzy myślą o przyjemnie spędzonych ze sobą chwilach, wspominają, tęsknią, ale również analizują jakie cechy charakteryzują właśnie ich związek.

Czasem zdarza się, że kobieta idealizuje poznanego mężczyznę, nie znając jego codzienności, ubarwia ją w swoich myślach. Podobnie mężczyźni, widzą tylko tą część kobiety która stroi się na spotkanie z nimi, zabiega o ich względy, stara się wypaść jak najlepiej.

Jest to pułapka, w którą łapią się osoby będące w związkach na odległość i przed długi czas patrzą na siebie przez pryzmat różowych okularów. Mimo to odległość dzieli ich tylko fizycznie. Duchowo są oni zespoleni ze sobą każdego dnia, a możliwość rozmów przez telefon czy za pośrednictwem Internetu, sprawia że wciąż się poznają i uczą wspólnego życia, pomimo dzielącej ich odległości.

Author | admin Comments | 0 Date | 30 kwietnia, 2020

leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *