PoradnikUwodzenia.pl
Poradnik Uwodzenia – Randki

Czym właściwie jest podryw?

Czym właściwie jest podryw? Image

Czym właściwie jest podryw?

Postawienie takiego pytania może się wydawać co najmniej dziwne, a w najgorszym razie ktoś może stwierdzić, że jest po prostu głupie. Będzie to związane z faktem, iż wszyscy mniej więcej wiemy, czym jest podryw i o co w nim chodzi.

To właśnie przez jego cel go definiujemy, czyli mówimy, że podrywanie jest sposobem na zainteresowanie sobą płci przeciwnej. Zainteresowanie, czyli właściwie co? Trzeba w końcu mieć na uwadze, że samo zainteresowanie kimś drugim jest przecież bardzo dalece niedookreślonym terminem.

Akt zdobywania

Podryw bardzo często przedstawiany jest jako akt zdobywania drugiej osoby. Bardzo dużo terminologii służącej do omawiania tego zjawiska jest zapożyczone ze świata sportu lub wręcz dosłownie polowania. Coś w tym jest, ponieważ w czasie podrywu, zanim jeszcze się tak naprawdę zacznie, musimy znaleźć ofiarę, wytypować ją. Potem zaczynają się podchody i kiedy wszystko będzie przebiegało po naszej myśli, podchody skończą się zdobyciem ofiary.

Takie rozumienie tematu popierane jest przez wiele bardzo konkretnych faktów. Przede wszystkim, flirt to umiejętność i można ją w sobie wytrenować. Są osoby, które lepiej sobie w takich sytuacjach radzą i osoby, które radzą sobie zdecydowanie gorzej. Obie te grupy mogą stać się jeszcze lepsze.

Co więcej, zdobywanie kogoś w czasie podrywu często oznacza znajomość na jedną noc lub po prostu otwarcie drogi do związku. Byliśmy kimś obcym, a teraz otrzymaliśmy kredyt zaufania. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę fakt, że flirt to realna opcja tylko wtedy, kiedy z drugiej strony spotkamy się z przychylną odpowiedzią, teoria o polowaniu zaczyna się chwiać.

A może poszukiwanie miłości?

Odwrotna teoria mówi nam, że flirt to poszukiwanie miłości, próba budowania związku, nawiązywanie pierwszej relacji. Jest w niej na pewno wiele prawdy, chociaż stwierdzenie, że każdy flirt to od razu ślubny kobierzec obecny z tyłu głowy, jest na pewno wielkim nadużyciem.

Czasami flirtujemy po prostu dla przyjemności, ale całą przyjemnością jest tutaj właśnie możliwość przerodzenia się naszej nowej znajomości w coś więcej. Zazwyczaj najlepszym pomysłem na flirt jest zostawianie sobie wszystkich możliwości jako opcji, z których potencjalnie skorzystamy. Na najwyższym poziomie abstrakcji flirt to w końcu poznawanie nowych osób i budowanie z nimi relacji, które z czasem mogą się układać w trwałe związki.

Author | admin Comments | 0 Date | 29 lutego, 2020

leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *