PoradnikUwodzenia.pl
Poradnik Uwodzenia – Randki

Co myśleć o uwodzeniu w Internecie?

Co myśleć o uwodzeniu w Internecie? Image

Co myśleć o uwodzeniu w Internecie?

Na początku swojego istnienia portale randkowe były miejscem raczej wstydliwym i nie mówiło się o nich za wiele. Dzisiaj coraz więcej małżeństw deklaruje, że spotkało się po raz pierwszy właśnie na portalu randkowym. Co w takim razie myśleć o serwisach randkowych?

Cały czas jeszcze pokutuje opinia, że serwisy randkowe to miejsca przede wszystkim dla osób nieśmiałych, które mają problemy z poznawaniem innych oraz dla osób o statusie nieudacznika życiowego – nie potrafiących nawiązać kontaktu z kobietą w żaden inny sposób.

Inna negatywna opinia mówi, że na portalach randkowych nie ma ludzi interesujących, a kobiety odwiedzające portale randkowe traktują te miejsca jako targowiska próżności, gdzie wzdychają do nich zdesperowani panowie.

Jeśli jednak przysłuchać się takim opiniom i przyjrzeć ich autorom, okazuje się, że niemal zawsze wypowiadane są one przez osoby, które nigdy nie widziały z bliska portalu randkowego i tym bardziej nie miały na nim swojego konta. Są to opinie zasłyszane i w taki sam sposób powielane. Często przez osoby, które powinny spróbować portali randkowych, bo we wszystkich innych miejscach im nie wyszło. Sytuacja momentami jest zabawna, bo ujawnienie swojego konta na portalu randkowym w pracy może skutkować falą śmiechu pochodzącą od osób, które też tam maja swoje konta.

Krytyka wobec portali randkowych czasami uderza z kierunku mówiącego o nieudacznikach, którzy w inny sposób nie potrafią zagadać do drugiej osoby. Tu pojawiają się dwa zjawiska. Jedno to po prostu brak czasu na Zycie towarzyskie w klasycznym jego wydaniu. Dzisiaj wiele osób na to nie ma czasu. Druga kwestia to osoby, które faktycznie mają problem z przełamaniem pierwszych lodów. W ich przypadku Internet to bezpieczne i wygodne środowisko, dzięki któremu łatwiej jest im wyjść ze swojej skorupki. Nie ma w tym nic złego.

Randki internetowe mogą stać się problemem, jeśli będą substytutem zwykłego życia w realu. Czasami dzieje się bowiem tak, że osoby poznające przyjaciół i potencjalną miłość w i Internecie wszystkie swoje potrzeby odnośnie socjalizacji załatwiają właśnie poprzez ten kanał komunikacji. Jest to zjawisko patologiczne, ponieważ ludzie potrzebują innych ludzi i jeśli Internet ma być dla tego protezą, warto z nim zerwać. Zdrowe podejście do portali randkowych i społecznościowych w ogóle oznacza dążenie do spotykania się z poznanymi ludźmi w realnym świecie.

Author | admin Comments | 0 Date | 7 września, 2018

leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *